top of page
Eka1.jpeg

Padomi namīpašniekiem

Kā, kad un kā ieplānot un veikt ēkas remontu?

 

Lielākā daļa namīpašnieku par ēkas remontu remonts parasti sāk domāt, kad ēkā dzīvot kļūst nekomfortabli. Bieži remonta iemesls ir komunikāciju dabiskais nolietojums, tādējādi izjaucot mikroklimatu, piemēram:

• mājoklis slikti sasilst;

• logi pastāvīgi aizsvīst;

• pastāvīgas nepatīkamas smakas telpās;

• nepamatoti lieli komunālie maksājumi;

• augsts putekļu līmenis, neskatoties uz regulāru tīrīšanu;

• elektroiekārtu darbības pārtraukumi, bieža drošinātāju maiņa;

• cauruļu, santehnikas, gaisa kondicionieru noplūdes;

• mājas sēnītes un pelējuma augšana u.c.

 

Plānots mājas remonts uztur ēku un inženiertehniskās sistēmas darba kārtībā, bet, lai novērstu to darbības traucējumus, bieži vien ir nepieciešams kapitālais remonts jau ar komunikāciju sistēmu nomaiņu un citiem apjomīgākiem risinājumiem.

 

Kas ir jāņem vērā, plānojot ēkas remontu?

 

Liela apjoma ēkas remontdarbi tiek veikti pēc grafika, kas nodrošina iesaistīto darbuzņēmēju sadarbību un racionālu resursu sadali. Noteikti ir jāņem vērā laika apstākļi, kuri var ietekmēt tehnoloģiski pareizu darbu izpildi, izmaksas un ilgumu – temperatūra, mitrums, vēja ātrums. Projekta izstrādāšana un saskaņošana valsts un pašvaldību institūcijās dažkārt var aizņemt ievērojamu laiku.

 

Ēkas fasādes, durvju, logu formas un izmēru izmaiņas, bēniņu un jumtu rekonstrukcija, kamīna ierīkošana u.c. būvdarbu veikšana var tikt veikta tikai izstrādājot un saskaņojot projekta dokumentāciju.

 

Kad ir labākais laiks sākt remontdarbus/būvdarbus?

 

Optimālais laiks ēku kapitālremontam ir pavasaris. Tiklīdz ir beigusies apkures sezona un ir iestājies siltāks laiks, var uzsākt remontdarbus. Esot + temperatūrai nav jābaidās no pamatu un sienu plaisāšanas, turklāt ir vieglāk organizēt telpu ventilāciju - intensīva ventilācija paātrina javas un apdares slāņu žūšanu.

 

Ēkas remontdarbu secība

 

Remontdarbu secība ir atkarīga no materiālu īpašībām – mitruma, blīvuma, mitruma uzsūkšanas intensitātes, izturības pret ārējiem faktoriem u.c. Koka mājas kapitālais remonts tiek sākts ar pamatu un apakšējo loku restaurāciju: nolietotos baļķus un sijas nomaina pret jaunām, veic sienu pastiprināšanu. Akmens pamatus (nelielu bojājumu gadījumā) betonē. Ja ēkai ir spēcīga iegrime, ēka tiek pacelta ar domkratu un novietota uz balstiem. Ķieģeļu mājas kapitālais remonts sākas ar pagraba nostiprināšanu, ieskaitot betonēšanu, drenāžas un hidroizolācijas ierīkošanu.

 

Nākamais solis ir siltumizolācija un ārējā apdare, sienu apšuvums ar apmetumu, akmeni vai apšuvumu. Iekšdarbi sākas ar sienu, griestu apdari, un komunikāciju izvilkšanu. Ģipškartona konstrukciju uzstādīšana tiek veikta pirms apmetuma uzsākšanas. Beigu posmā tiek veikta grīdas segumu ieklāšana un iekšdurvju uzstādīšana.

 

Remonta izmaksas

 

Tas, cik izmaksās ēkas remonts, ir atkarīgs no daudziem faktoriem: darbu apjoma un sarežģītības, būvmateriālu klases, ēkas platības, laikapstākļiem, objekta topogrāfijas un citiem cenu ietekmējošiem apstākļiem. Ēkas remonta paredzamās izmaksas tiek noteiktas, veicot tāmes aprēķinus, tomēr, kopējā summa var mainīties pēc projekta apstiprināšanas, jo pirms detalizēta projekta izstrādāšanas un saskaņošanas ne vienmēr ir iespējams paredzēt visas izmaksas.

 

Mūsu uzņēmuma speciālisti ar prieku Jums sniegs konsultācijas, lai izvēlētos optimālākos risinājumus, izvairītos no pārmaksām un liekām raizēm. Noteikti piedāvāsim Jums izdevīgus sadarbības nosacījumus!

 

Noskaidrojiet jau šodien: 28800582.

bottom of page